понеділок, 4 грудня 2017 р.

Міжнародний день людей з обмеженими можливостями

На жаль, наше життя не казка. Поряд з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені. Вони погано чують або глухі, мають порушення мовлення або німі, погано бачать або сліпі. Є люди з обмеженими руховими можливостями або із затримкою розвитку.
Люди з обмеженими можливостями – це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою. До цієї категорії належать діти, люди пенсійного віку та інваліди.
Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день інвалідів, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем інвалідів, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Міжнародний день інвалідів акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі інвалідів у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.
Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей особливими потребами. У світі налічується понад 1 мільярд людей з інвалідністю, що приблизно становить 15% населення усього світу.
Відзначення Міжнародного дня інвалідів – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов'язок перед інвалідами, що потребують захисту та підтримки у цей непростий час. Інваліди – це не просто категорія людей. Це окремі життя, окремі трагедії, окремі людські надії на те, що все буде добре. 
Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров’я і не тільки 3 грудня, а й протягом усього року не забувати про те, що поруч із нами живуть інваліди, а вони потребують допомоги та уваги. 
Увага держави та милосердя, толерантність кожного з нас допоможуть спростити життя людей з обмеженими можливостями. 
З нагоди Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями я та учні 7-го класу Тріскинської ЗОШ І-ІІІ ст. долучилися до Всеукраїнського флешмобу #ценесвято.
Урок толерантності допоміг учням зрозуміти, як почувають себе люди з інвалідністю. Вони спробували привітатися мовою жестів, застебнути гудзики, коли на руках рукавички, випробували на собі "Ярлики", які допомогли зрозуміти не тільки фізичний стан людей з інвалідністю, але й їх емоції і переживання. Також обговорили права людей згідно Конвенції ООН. Загалом було багато висловлювань, переживань та емоцій... Проте всі зійшлися на одному: не зважаючи ні на що, щоб не сталося, і ким би ми не стали, в першу чергу треба залишатися Людиною.
    





Немає коментарів:

Дописати коментар